Резервата Дубала прекърши устрема на Берое – 3:1 за Славия

Отборът на Славия постигна трета поредна победа в шампионата, след като надигра с 3:1 новака Берое. Срещата се игра на стадион „Славия” в столичния квартал Овча Купел и бе първа от програмата на последния 15-и кръг на есенния дял в „А” група.

Отборът на Славия постигна трета поредна победа в шампионата, след като надигра с 3:1 новака Берое. Срещата се игра на стадион „Славия” в столичния квартал Овча Купел и бе първа от програмата на последния 15-и кръг на есенния дял в „А” група. Резервата на „белите” Дубала бе ключът към успеха за хората на Вили Вуцов, след като влезе като резерва и се разписа на два пъти във вратата на старозагорци.

Първото полувреме на срещата бе изключително слабо, а двамата вратари нямаха абсолютно никаква работа. То бе изпълнено с тактическо надиграване в средата на терена, както и с множество фаулове отново в централната част на игралното поле. В 20-ата минута Галин Иванов опита удар от дистанция, но кълбото прелетя над напречната греда на Пейков.

Така, след много скучно първо полувреме, тимовете на Славия и Берое се оттеглиха на почивка при нулево равенство, оставяйки развръзката за втората част.

А тя започна с изненадващ гол за Берое. В 48-ата Атанасов центрира опасно отляво, Пепи Димитров изпревари защитник на Славия, стреля с глава, топката срещна лявата греда на М'Боли и влезе в мрежата на "белите” – 1:0.

След попадението старши-треньорът на столичани Вили Вуцов пусна Дубала на мястото на Младенов и само след няколко секунди тъмнокожият нападател изравни резултата след изстрел с левия крак, след като бе изведен очи в очи с Пейков от Павле Попара.

След този гол „белите” продължиха да натискат и в 56-ата минута Петков засече с глава центриране от корнер, но за негово нещастие топката премина много близо до лявата греда на Пейков. 180 секунди по-късно столичани излязоха напред в резултата, след като Попара центрира от фаул, Петков изпревари Пейков и с глава даде преднина на Славия.

В 63-ата минута Жуниор изведе Галин Иванов по прекрасен начин сам срещу стража на старозагорци, Иванов стреля, но Пейков спаси мрежата си от нов гол. В 65-ата Андонов от Берое опита удар от далечна дистанция, но той не притесни френския вратар на столичани. Така дойде 75-ата минута, когато Славия сложи точка на спора. Тогава Жуниор намери Галин Иванов по лявото крило, вторият качи топката на главата на Дубала, който покачи на 3:1.

В 87-ата минута Дубала можеше да оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране отдясно, но кълбото премина встрани от вратата на Пейков. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и така Славия победи устремения Берое с 3:1.