Пирин – Вихрен 1:1 на полувремето

При резултат 1:1 завърши първото полувреме на двубоя от 12-ия кръг на „А” група между Пирин (Благоевград) и Вихрен (Сандански).

При резултат 1:1 завърши първото полувреме на двубоя от 12-ия кръг на „А” група между Пирин (Благоевград) и Вихрен (Сандански). Хазуров изведе домакините напред в резултата в 32-ата минута, а 3 по-късно Еривертон изравни.

Двата тима предложиха открит футбол през първите 45 минути на феновете в Благоевград. Удар на Фехер с глава в 3-ата минута влезе във вратата на домакините, но попадението бе отменено поради засада. Пирин отвърна с чудесна атака в 7-ата минута, при която Попев изтърва сам срещу вратаря Лучини, който майсторски спаси удара му.

Резултатът бе открит от Костадин Хазуров, който се възползва от лошо изчистена топка от бранителите на Вихрен. Хазуров остана очи в очи с Лучини и не бе проблем да го преодолее за 1:0. Тимът от Сандански стигна до изравняване само 3 минути след гола на Хазуров, като точен бе Еривертон. Бразилецът изпълни фаул на около 30 метра от вратата, като заби топката неспасяемо в десния ъгъл на Чавдаров – 1:1. До края на първата част играта бе предимно в центъра на терена и не се стигна до опасности пред двете врати.