Пирин с минимална победа над Локомотив (Пловдив) в Благоевград

Пирин записа минимална победа с 1:0 над Локомотив (Пловдив) в среща от 11-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград и бе ръководен от Георги Йорданов. Единственото попадение в мача бе дело на аржентинеца Херман Пиетробон в 1-ата минута.

Двубоият започна шеметно за домакините, Паланков се възползва от грешка в защитата, подаде на Пиетробон и останал сам срещу вратаря направи 1:0. До края на първата част не се случи нищо интересно и резултатът остана непроменен. През второто полувреме гостите от Пловдив се опитаха да стигнат до едната точка, като добри положения за гол пропусна Илиев. В 82-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Хазуров падна в наказателното поле, но главният рефер не отсъди 11-метров наказателен удар.

С тази победа Пирин вече има 12 точки в своя актив, а Локомотив е с 10, като е на границата от изпадащите тимове.