Първа загуба на Сливен в "А" група след 0:3 от Черно море

Черно море победи Сливен с 3:0 в среща от 11-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна, а главен съдия бе Христо Ристосков. Головете за Черно море отбелязаха Юруков, Александров и Фернандес.

Черно море победи Сливен с 3:0 в среща от 11-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Тича" във Варна, а главен съдия бе Христо Ристосков. Головете за Черно море отбелязаха Юруков, Александров и Фернандес.

"Моряците" поведоха с 2:0 до 17-ата минута, а в 21-ата получиха правото и да изпълнят дузпа, която бе изпусната от капитана Александър Александров-Алекс.  Първият гол бе дело на Юруков в 5-ата минута, който вкара със силен удар отдалеч. В 17-ата минута Алекс подаде към съименника си Александров и бранителят забоде топката с глава в мрежата на Чавдаров. Стражът на гостите се реваншира в 21-ата минута, като спаси дузпа на Алекс, която можеше да предреши крайния изход от срещата още в средата на полувремето. Първата част завърши при резултат 2:0. През второто полувреме на терена отново имаше един отбор, като домакините пропуснаха да отбележат трети гол чрез Манолов и Фернандес. Все пак класическият резултат бе оформен в 87-ата минута. Фернандес бе спънат в наказателното поле на Сливен от Зафиров, Ристосков посочи бялата точка и потърпевшият отбеляза за 3:0.

Черно море има вече 16 точки в своя актив, с колкото е и Локомотив (София). Сливен инкасира първа загуба от началото на шампионата и остана с 20 точки на 2-а позиция.