Осакатен Гонзо победи Сливен, под въпрос за вечното дерби

Гонзо донесе победата на Левски над Сливен с 1:0 в среща от 25-ия кръг на „А” група, която се игра на стадион „Георги Аспарухов” пред 3 000 зрители. Така „Сините” отново са на 4 точки от лидера в класирането ЦСКА преди вечното дерби идната събота.

Срещата започна изключително динамично. Още в началните минути Георги Иванов – Гонзо, който излезе на терена със специална маска заради спукана скула, преодоля двама бранители на Сливен, отправи удар към долния десен ъгъл, но Чавдаров се намеси авторитетно. В 8-ата минута Миндев нахлу в наказателното поле, Бистрон го спъна, но главният съдия Станислав Тодоров не посочи бялата точка.

Последва нова добра възможност за гостите, като изстрел на Миндев мина на сантиметри от левия страничен стълб на Митрев. „Сините” отвърнаха с няколко шута от средна дистанция преди в 22-ата минута тимът на Емил Велев да стигне до дузпа в своя полза. След центриране отляво топката срещна ръката на Ивелин Янев и този път Тодоров не остана безмълвен – 11-метров удар за Левски.

Зад топката застана Жоазиньо, но Чавдаров с блестящ плонж отрази неговия удар. 4 минути по-късно опасен изстрел на Илия Илиев не намери целта, а в 33-ата се стигна и до най-чистото голово положение в полза на гостите. Иван Стоянов бе изведен очи в очи срещу Митрев, но не успя да го преодолее, след блестящата намеса на младия вратар на „сините”. До края на първото полувреме шут на Жоазиньо от около 20-ина метра не затрудни Чавдаров.

Велев направи две промени на почивката, като в игра се появиха Да Коща и Зе Соарес. Гостите от Сливен направиха две отлични контраатаки като в 52-ата минута Митрев се намеси отлично, изпреварвайки двама играчи в оранжево-сини фланелки, а Стоянов стреля над гредата след добър пробив.

Добрата игра на Сливен продължи, но до гол във вратата на Митрев не се стигна. В 71-ата минута Да Коща подхвана бърза контраатака, подаде към Жоазиньо, той пусна топката в наказателното поле, където защитник на гостите я изби в краката на Георги Иванов и тя влезе в мрежата на Чавдаров. След гола Гонзо получи контузия, а Велев вече бе извършил трите си позволени смени. Така Иванов доигра срещата на един крак и е под въпрос за дербито с ЦСКА следващата седмица.

В 78-ата минута след добра комбинация между Янев и Стоянов, крилото стреля опасно, но топката мина високо над вратата. До края гостите се опитаха още на два пъти да застрашат Митрев, но не стигнаха до изравняване.