3. Миньор прекърши Вихрен с 3:2 в кървав мач на истината

Миньор прекърши Вихрен с 3:2 в кървав мач на истината

Миньор прекърши тима на Вихрен с 3:2 в оспорван и кървав двубой от 26-ия кръг на „А” група, изпъстрен с жълти и червени картони. Срещата, определена от двата тима като мач на истината, се изигра пред около 4000 зрители на стадион „Миньор” в Перник.

Еламе откри резултата в 4-ата минута, а в 38-ата минута капитанът Христо Господинов изравни. В 50-ата минута отново Господинов отбеляза гол от дузпа, в 73-ата минута Валмир добави ново попадение за своите, а в 78-ата минута Джайеоба оформи крайното 2:3.

Още в първите минути на срещата и двата отбора се втурнаха в решителна схватка, показвайки, че не възнамеряват да се дадат без бой.

Във 2-ата минута Дюлгеров отправи шут към вратата, но топката профуча над напречната греда на Лучини и излезе в аут. Минута по-късно Еривертон Лима опита пряк обстрел от пряк свободен удар, но Чворович се намеси хладнокръвно.

Първият гол в мача падна в 4-ата минута, след като Сантош центрира от корнер, Еламе се извиси над всички и забоде топката в мрежата за 1:0. Това още повече настърви мотивирания противник, който се хвърли да търси изравнително попадение.

В 6-ата минута Хазуров получи центрирана топка и нахлу в наказателното поле, където надбяга двама защитници, но след това падна, претендирайки за дузпа. Вместо да посочи бялата точка обаче, съдията отсъди корнер, с което разгневи играчите на Миньор, които се скупчиха да искат обяснение. В резултат на разигралата се ситуация, Ашимов от домакините и Зографакис ОТ Вихрен бяха изгонени с червени картони и двата отбора доиграха срещата с по десет човека.

В 9-ата минута перничани се опитаха да се върнат в мача с хубав изстрел на Хазуров, но топката прелетя покрай левия страничен стълб на Вихрен.

В 17-ата минута шут на Дюлгеров изпрати топката високо над напречната греда на противника.

В 24-ата минута Крумов стреля от пряк свободен удар, топката рикушира в стената, след това срещна крака на Господинов, който отправи блестящ удар, но не уцели рамките на вратата.

Напористите атаки на домакините дадоха резултат едва в 38-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар, Богданов пусна топката към капитана Христо Господинив, който излъга двама защитници и прати топката в мрежата за 1:1.

До края на първата част не се случи нищо по-интересно и двете единици на таблото се запазиха на почивката.

През второто полувреме играчите на Миньор излязоха още по-окрилени и в още 46-ата минута можеха да поведат в резултата, след като Марков стреля от границата на наказателното поле, но Лучини отрази удара му.

В 49-ата минута Крумов центрира в наказателното поле, Хазуров скочи за топката, но бе фаулиран от Лучини, за което съдията посочи бялата точка. Зад топката застана капитанът Господинов, който не сгреши и даде преднина на тима си.

Последваха моменти, изпълнени с напрежение и атаки към двете врати, както и канонада от жълти картони, които съдията показваше на поразия.

В 64-ата минута Марков центрира отдясно, Хазуров се извиси над всички и стреля, но ударът му бе спасен. Три минути по-късно Валмир овладя в наказателното поле, пусна към Мутафов, той стреля, но топката се удари в гърба на Стоев и бе спасена от Лучини.

В 73-ата минута гостите нямаха този късмет и Валмир добави ново попадение за Перничани, след като Крумов центрира отдясно в малкото наказателно поле, той остана непокрит в наказателното поле и от упор простреля Лучини.

Три минути по-късно тимът на Вихрен все пак съумя да върне едно попадение на Миньор, след катоСантош получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници и стреля, но топката срещна страничния стълб, след което попадна в Джайеоба и той намали за 2:3.

Това върна отчасти увереността на гостите, които тръгнаха да търсят нови атаки, но времето пред тях се оказа недостатъчно, и Миньор заслужено се поздрави с така важните три точки.