Локомотив (София) продължава да мечтае за Европа след 3:2 срещу Сливен

Локомотив (София) победи Сливен с 3:2 в мач от 27-я кръг на „А” футболната ни група. След като изненадващо губеха на почивката с 1:2, футболистите на Драгомир Окука качиха оборотите през втората част и успяха да отбележат два безответни гола във вратата на Сливен, въпреки отличните изяви на Чавдаров и след това на неговата смяна – Денчев.

Неочаквано за мнозина, Сливен се оттегли с гол преднина на почивката. В 20-та минута Ямуков изскочи зад защитата на домакините, получи топката и сам срещу Галев откри резултата, въпреки че мачът започна с натиск от страна на домакините.

Отговорът на „железничарите” не закъсня. Най-добрият в тима на Окука в този двубой – Зоран Балдовалиев наниза невероятен гол в 32-та минута, след като засече от воле центриране на Дарко Савич.

Гостите обаче не се стреснаха и започнаха да пресират съперника си. Борещият се за третото място в шампионата отбор на Локомотив (София) буквално не приличаше на себе си в минутите до края на полувремето и не показа нищо от това, което свикнахме да виждаме от тима от „Надежда” през втората част от родния шампионат. Като капак на всичко, голмайсторът на тима Мартин Камбуров не успя да реализира, след като топката попадна в краката му метри пред голлинията на Сливен. Камбуров се засуети, закъсня с удара и това бе достатъчно двама защитници от отбора на гостите да се притекат на помощ на Чавдаров. Така кълбото бе избито от самата голлиния. Този пропуск на Камбуров спокойно може да се мери с някои от изпълненията на Христо Йовов.

Така се стигна до 39-та минута, когато отлично проведена контраатака на Сливен доведе до второто попадение във вратата на Галев. Илия Илиев тръгна напред, Иван Стоянов надбяга защитата на домакините, след което получи от Илиев и с прехвърлящ удар матира стражът на домакините.

След почивката футболистите в червено-черен спортен екип се мобилизираха и притиснаха съперника си. Въпреки това завършващият удар все не се получаваше и резултатът продължи да бъде в полза на гостите, които също имаха своите добри положения, но не успяха да се възползват от подаръците, които получаваха. В 50-та минута Георги Марков остави Миндев на стрелкова позиция, но футболистът от Сливен като че не очакваше такъв подарък, стреля слабо и Галев успя да улови.

Локомотив успя да изравни резултата след гол на Пасков, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле на противника, надскочи защитата на Сливен след центриране от корнер и изравни резултата. Това пречупи момчетата на Георги Дерменджиев и атаките пред вратата на Чавдаров и след това на неговата смяна – Денчев зачестиха. Удари на Димо Атанасов и Мартин Камбуров или бяха отразявани от вратарите, или пък гредата се оказваше пръв помощник на гостите.

Все пак се стигна до логичното – в 80-та минута Балдовалиев получи топката от центриране, надскочи защитата противника и препарира Денчев. От този момент до края на двубоя, „железничарите” имаха възможност да увеличат резултата в своя полза, но в крайна сметка не успяваха в завършващата фаза.

Така след този мач и преди мача на основния си конкурент Черно море срещу ЦСКА, Локомотив се изкачи на 3-о място в класирането с 52 точки. Варненският тим започва в 18.00 часа двубоя си срещу лидера. След днешната загуба в "Надежда" Сливен остана на 9-а позиция с 31.