Локо Пловдив излъга Левски на "Лаута" за първите си три точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гол на Карагарен донесе чаканата шест кръга първа победа

Локомотив (Пд) зарадва феновете на „Лаута”, след като записа първа победа за сезона след 1:0 в домакинския си мач с Левски. Единственият  гол в двубоя бе дело на Бирсент Карагарен в 47-ата минута на срещата. Играта бе равностойна, като и пред двата тима се откриха чисти положения, но добрите изяви на вратаря на Локомотив - Ел Харуби, попречиха на гостуващия тим да стигне поне до точка.

През първите минути на двубоя двата тима показаха сериозно тактическо надиграване, като удари почти изцяло липсваха. Дюфо изведе Балдовалиев отляво в 18-ата минута, но диагоналния удар на македонеца прати топката право в ръцете на Йоргачевич.

Най-чистото положение за Левски се откри в 26-ата минута, когато Прохазака центрира отдясно и намери във вратарското поле Атанас Курдов, който засече топката много неточно и я извади в аут.

Няколко минути по-късно Борислав Цонев получи шанс да открие резултата, но бе притиснат от Пламен Крумов и стреля над вратата.

В 42-ата минута Мартин Камбуров получи топката на дъгата на големия пеналт, спря с гърди и си поведе, но се сблъска с футболист на „сините” и падна в наказателното поле, а освен това главният рефер маркира засада, каквато повторенията показаха, че не съществува.

В добавеното време Божидар Краев бе изведен сам отдясно, но бе застигнат от Крум Стоянов, който принуди футболиста на гостите да го фаулира.

„Железничарите” започнаха ударно второто полувреме и в 47-ата минута поведоха в резултата. След центриране отляво Камбуров отклони с глава, Веселин Минев се подхлъзна и остави Карагарен сам срещу Йоргачевич, а играчът на „черно-белите” с техничен удар прати кълбото в мрежата на Левски.

Стойчо Стоев опита да обърне развоя на срещата и бързо направи двойна смяна като вкара в игра Махмудов и Бедоя. В 74-ата минута дебют с екипа на Левски направи Умар Диаби, който замени Де Ноойер.

Левски извади късмет в 79-ата минута, когато Мартин Камбуров засече с глава центриране отдясно, но нацели гредата, а при добавката не успя да намери опразнената врата.

Две минути по-късно Димо Бакалов бе изведен на чиста позиция, но атаката бе спряна заради несъществуваща засада.

Три минути преди края на редовните 90 пред Левски се откри възможност да изравни, но за пореден път Ел Харуби показа рефлекс и опази мрежата си суха. Удар на Диаби бе спрян с тяло от бранител на Локомотив, след което Белаид от дъгата на пеналта технично завъртя топката към долния ляв ъгъл, но вратаря на „смърфовете” със сетни сили закачи кълбото, което се отклони в гредата и излезе в корнер.

В края на срещата играта се изнерви и главният рефер даде за 5 минути четири жълти картона. Последният бе за Белаид, който вече имаше един, и бе изгонен. Левски завърши срещата с 10 човека, а финалният щурм на „сините” не донесе успех и Локомотив се поздрави с първа победа за новия сезон.