3. Литекс ще защитава Купата на България след 1:0 над Миньор

Литекс ще защитава Купата на България след 1:0 над Миньор

Литекс е първият финалист в турнира за Купата на България. Възпитаниците на Станимир Стоилов победиха Миньор с 1:0 в Перник и ще защитават трофея си от миналия сезон. Единственото попадения в мача реализира резервата Крум Бибишков в 56-ата минута на двубоя.

През първите 15-ина минути на срещата гостите от Литекс бяха по-активния отбор на терена и овладяха инициатива. Тимът на Станимир Стоилов създаде няколко добри центрирания, но Чворович се представи на висота. Постепенно играта се изравни, като хубави удари на Янкович профучаха покрай вратата на Литекс. В 30-ата минута Марков бе изведен на добра позиция, но Голубович се намеси отлично. В края на полувремето „оранжевите” окупираха наказателното поле на домакините, но топката като по чудо не влетя в мрежата на Миньор.

На почивката Стоилов направи една смяна, като в игра се появи Бибишков на мястото на французина Нифлор. В началните минути на второто полувреме две добри голови положения се откриха пред Хазуров, но нападателят на домакините не успя да ги реализира. Последва хубав удар на Дока, преди в 56-ата минута Сандриньо да пусне отличен пас към резервата Бибишков и той останал очи в очи срещу Чворович да открие резултата, 1:0 в полза на Литекс. Помощник треньорът на Миньор Николай Тодоров, който водеше тима заради наказание на Антон Велков, се опита да обърна резултата с няколко смени. В игра се появиха Крумов и Дичев. Литекс обаче бе по-опасният тим на терена, като няколко добри контраатаки едва не завършиха с втори гол.

В 69-ата минута Дюри изпусна отлично положения, не успявайки да преодолее Чворович от около 5 метра. В последните 10 минути отборът на Миньор се опита да изравни и да доведе мача до продължение, но пропуски направиха Дичев и Марков. В даденото от главния съдия Станислав Тодоров продължение пък Том направи отличен пробив, но ударът му бе отразен от Чворович.

Така Литекс записа успех с 1:0 и тимът от Ловеч ще защитава Купата на България, която спечели през миналия сезон. Това ще стане на 27-и май срещу победителя от мача Пирин – Левски.