Георги Какалов се превърна в герой за Черно море, след като наказа Сливен в 93-та минута

Черно море успя да излъже Сливен с 1:0 след гол в добавеното време на второто полувреме и продължава да мечтае за място в Европа през следващия сезон. В герой за гостите се превърна преотстъпеният от Динамо (Минск) нападател Георги Какалов, който разпечата вратата на Сливен в 93-та минута. Мачът на стадион "Хаджи Димитър" бе много динамичен, като домакините могат да съжаляват, че не успяха да спечелят поне точка в този двубой. Черно море излезе отново на трето място в класирането на "А" група след 26-ия кръг. Варненският отбор има 50 точки, с една повече от Локо (Сф) и две от Литекс.

Черно море успя да излъже Сливен с 1:0 след гол в добавеното време на второто полувреме и продължава да мечтае за място в Европа през следващия сезон. В герой за гостите се превърна преотстъпеният от Динамо (Минск) нападател Георги Какалов, който разпечата вратата на Сливен в 93-та минута. Мачът на стадион "Хаджи Димитър" бе много динамичен, като домакините могат да съжаляват, че не успяха да спечелят поне точка в този двубой. Черно море излезе отново на третото място в класирането на "А" група след 26-ия кръг, като варненският отбор има 50 точки, с една повече от Локо (Сф) и две от Литекс.

Двубоят започна много равностойно, като положенията се редяха пред двете врати. В 5-ата минута на мача капитанът на Черно море Алекс стреля от фаул на около 22 метра от вратата на домакините, но вратарят Чавдаров улови кълбото. Само седем минути по-късно отново звездата на „моряците” пробва рефлекса на вратаря, който успя да отново да улови топката.

В 17-ата минута Алекс изпусна най-чистото положение до момента в срещата, след като от 6-7 метра прати топката над вратата на Сливен. Шест минути по-късно домакините отвърнаха с опасно центриране от фаул на Стоянов, Владислав Ямуков изскочи зад отбраната на „моряците” и стреля от 5 метра с глава, но ударът му мина на сантиметри над гредата.

В 24-ата минута дойде и най-спорната ситуация в целия двубой. При едно центриране топката се удари в главата на Петър Стоянов, а Мирослав Манолов я овладя. Нападателят влезе в наказателното поле и разстреля Чавдаров, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада. Осем минути по-късно Алекс стреля от пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но ударът му мина над вратата.

Втората част започна с много опасен изстрел на Йордан Юруков от границата на наказателното поле, топката рикушира в тялото на бранител на Сливен и замалко можеше да излъже вратаря Чавдаров, но стражът все пак успя с крак да избие влизащото във вратата му кожено кълбо. В ответната атака след изпълнието на корнер, топката бе насочена към близката греда, но Даниел Георгиев с глава изчисти от голлинията.

В 64-ата минута Юруков центрира в наказателното поле на Сливен, Чавдаров излезе да улови топката, но престъпи границата на наказателното поле. Реферът Игнатов му показа жълт картон и отсъди фаул за Черно море точно на линията на полето. Юруков стреля по земя, а топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Сливен. Две минути по-късно Иван Стоянов центрира от фаул, а ударът на Костадин Стоянов с глава мина на сантиметри от вратата на Пиргов.

В 70-ата минута домакините пропуснаха уникален шанс да открият резултата. Стоянов проби отдясно и центрира в полето на „моряците”, а топката се озова в краката на Петър Стоянов, който стреля от 7-8 метра . Първият му изстрел попадна в тялото на Кулибали, а при втория топката излезе в аут.

Развръзката в мача дойде в даденото от рефера четири минутно продължение. След изпълнение на странично хвърляне в наказателното поле на домакините, Манолов с глава продължи топката към влезлия като резерва Георги Какалов. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) стреля много силно по диагонала с левия крак от воле, а топката за малко щеше да скъса мрежата зад Чавдаров.

Така със спечелената нова победа, Черно море се върна на третото място в класирането с актив от 50 точки, а Сливен остава на 9-ата позиция с 31 т.