3. Черно море би Добруджа с 2:1 в последната контрола

Черно море би Добруджа с 2:1 в последната контрола

Варненци стигнаха до победата с гол в последната минута

Черно море победи Добруджа с 2:1 в последната си контрола от лятната подготовка. Преди началото на двубоя “моряците” представиха отбора пред феновете.

На полувремето на двубоя пък вицешампионския отбор на “зелено-белите” в Елитната група до 19 години, с треньор Мартин Христов, получиха купата и сребърните медали за второто място в шампионата. Медалите бяха връчени от административния директор на Черно море Тодор Великов, а купата даде представителят на Зоналния съвет на БФС – Варна Ивалин Веселинов.

В 19-ата минута Черно море създаде чисто положение пред вратата на Добруджа, не не успя да го реализира. След удар от дистанция на Мади Кета, стражът на гостите спаси, топката попадна в Матиас Курьор, който от близо стреля твърде неточно.

В 39-ата минута Васил Панайотов отправи страхотен удар от дистанция, но топката премина близо до гредата.

В 43-ата минута Виктор Попов получи отдясно, напредна и центрира към точката на дузпата, където Мазир Сула с воле заби кълбото в мрежата на Добруджа за 1:0.

В 50-ата минута Матиас Курьор насочи технично топката към далечния ъгъл на вратата, но вратарят на Добруджа спаси. В 67-ата минута Добруджа направи бърза контраатака, която завърши с удар на Адриян Димитров за 1:1. Веднага след попадението “моряците” можеха отново да поведат в резултата, но Васил Панайотов не успя да реализира от наказателното поле.

В 72-рата минута в игра се появиха Стефан Велев, Лъчезар Йорданов, Мартин Дичев и Алекс Фернандес, които заеха местата на Цветомир Панов, Матеус Клементе, Васил Панайотов и Мимито Биаи.

В 74-ата Росен Стефанов замени Петар Божанчич. Калин Герогиев пък зае мястото на Мазир Сула.

В 84-ата минута Черно море отново пропусна чиста възможност да реализира, Закария Беншаа взе топката от краката на Алекс Фернандес, който тъкмо се готвеше от чиста позиция да стреля, залъга бранител и отправи силен изстрел, но вратаря спаси. В 86-ата минута Виктор Попов и Живко Атанасов отстъпиха местата си на Петър Иванов и Наско Янков. В 89-ата минута Алекс Фернандес опита удар от дистанция, който обаче не затрудни вратаря на гостите.

В последната минута след страхотна атака, започнала от вратаря Георги Георгиев, преминала през Калин Георгиев, който подаде към Алекса Фернандес, а той с остро подаване намери Николай Златев, а нападателят реализира за 2:1.

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3