Ботев (Враца) отново би Спартак (Варна) (ВИДЕО)

Браян Переа донесе успеха със своя 5-и гол за сезона

Ботев (Враца) постигна пета последователна победа над Спартак (Варна), след като спечели у дома с минималното 1:0 в мач от 6-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение падна от дузпа и бе дело на Браян Переа, който се разписа за 5-и път през сезона.

Освен това, в срещата, играна на стадион „Христо Ботев“, имаше 3 греди и куп пропуски на двата тима.

Домакините започнаха доста по-силно срещата и в четвъртата минута Иван Дичевски се справи с шут на Мирослав Маринов.

Врачани заслужено взеха преднина след четвърт час игра. Генади Луго извърши фаул срещу Диего Фераресо в наказателното поле и Брайън Переа реализира от бялата точка.

Три минути по-късно Дичевски отби изстрел с глава на Даниел Генов.

В 20-ата минута Мирослав Маринов би от въздуха, но кълбото се удари в гредата.

Седем минути след това Спартак отвърна, когато Проспър Менди проби и центрира в наказателното поле, където Божидар Васев отправи удар с глава, но топката срещна напречната греда.

Първата по-опасна ситуация за втората част беше на сметката на Спартак Варна, но Красимир Костов изби топката с една ръка.

В 59-ата минута Жан Пиер да Силва центрира в наказателното поле, където Брайън Мендоса стреля с глава, но топката пак се отби в горната греда.

До края на срещата врачани изцяло контролираха събитията на терена и достигнаха до втория си успех през кампанията.

Спартак остава без победа и със само една спечелена точка на 16-та позиция. Ботев е на девето място до момента.

Ботев (Враца) - Спартак (Варна) 1:0
1:0 Браян Переа (17, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов /к/, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 21. Жан-Пиер да Силва;

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Антонио Георгиев, 11. Виктор Василев, 20. Меси Назер, 22. Петър Кепов, 10. Сантиаго Монтоя;

Треньор: Росен Кирилов;

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами ел Анаби, 12. Генади Луго, 10. Янчо Андреев /к/, 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев, 30. Божидар Васев, 90. Мартин Тошев;

Резерви: 67. Християн Христов, 20. Николай Иванов, 3. Ибрям Ибрям, 13. Руслан Черненко, 71. Георги Чукалов, 24. Лиандро Мартис, 9. Мехмед Сабри;

Треньор: Георги Иванов;