3. Арда записа трети пореден успех в елита след 3:2 над Септември София (ВИДЕО)

Арда записа трети пореден успех в елита след 3:2 над Септември София (ВИДЕО)

Кърджалии вече са в топ 3 на Efbet лига

Арда успя да постигне трета поредна победа в елита след като надви с 3:2 Септември (София) като домакин в последния мач от 4-ия кръг в Първа лига.

Още в 6-ата минута домакините поведоха в резултата. Иван Тилев върна към Лъчезар Котев, който по земя и с помощта на рикошет прати топката във вратата на Димитър Шейтанов.

В 11-ата минута Мартин Николов стреля от дистанция, но не затрудни Васил Симеонов.

В следващите минути Арда продължаваше да владее повече играта. В 18-ата минута Светослав Ковачев получи пас, който превърна в гол, но той не бе зачетен заради засада, потвърдена с ВАР.  Септември се върна в двубоя в 28-ата минута. След центриране от корнер Иван Арсов свали топката с глава, а Реди Каса я насочи във вратата на Симеонов.

В 38-ата минута Арда отново излезе напред в резултата. Поредната атака по фланга завърши с подаване към Христо Иванов, който с изстрел по земя отново накара Шейтанов да вади топката от вратата си.

В началото на втората част Димитър Шейтанов на два пъти трябваше да се намесва, за да запази вратата си от трети гол.

В следващите минути Септември тръгна в търсене на изравнителен гол, но не затрудняваше Васил Симеонов. Натискът на гостите обаче даде отражение в 73-ата минута. Отново след центриране от корнер столичани изравниха резултата след автогол на Милен Стоев.

Отговорът на Арда обаче изобщо не закъсня. Още в следващата си атака тимът на Александър Тунчев поведе отново, като точен бе влезлият като резерва Ел Мами Тетах.

Стартови състави:

Арда: Симеонов, Стоев, Крачунов, Ковачев, Георгиев, Ндиайе, Лозев, Тилев, Иванов, Юруков, Котев

Септември Сф: Шейтанов, Пешов, Тодотов, Кабов, Костадинов, Арсов, Колев, Стойчев, Николов, Каса, Александров
Терзиев: Важно е да изпитаме удоволствие от европейските мачове

Бранителят говори преди визитата на Андерлехт

Моци разкри за семейни проблеми с играч преди мача с Андерлехт

Иван Йорданов аут за двубоя в Белгия

Септември (София) в топ 50 на престижна класация на

Столичани са №1 у нас по подписани договори с млади футболисти.

Треньорът на Берое щастлив, че предпочел България пред Боливия

Треньорът на Берое Хосу Урибе се радва, че е избрал България пред Боливия „Трябваше да отида в чужбина да тренирам много по-рано“

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2