Далас започна с успех във финала на Запад (ВИДЕО)

Минесота загуби първата среща с 3 точки разлика

Далас Маверикс на Лука Дончич и Кайри Ървинг започнаха перфектно във финала на Западната конференция с победа над Минесота Тимбъруулвс със 108:105 като гост.

Тимът на Минесота е смятан за фаворит в този сблъсък заради демонстрацията им в първия кръг срещу Финикс Сънс, а след това и отстраняването на действащия шампион Денвър.  Кайри Юрвинг, който завърши с 30 точки, бе отличен в началото на мача, докато Дончич, който реализира 33 точки, направи страхотен финал.

"Изиграхме добър мач. С Лука се опитахме да разберем ритъма на мача, аз в началото, той след това. Ако исках да дам на Лука малко почивка, трябваше да бъда агресивен през цялото време", коментира след успеха Ървинг.

В оспорвания мач нито един от двата отбора не успя да вземе повече от 9 точки аванс.

Минесота имаха празен период в последната четвърт, като допуснаха съперникът им да направи 13:0, от което така и не успяха да се съвземат. Голяма заслуга за това има Дончич, който завърши срещата с окървавено ляво коляно.

"Трябваше да работим здраво, за да постигнем тази победа. Кайри ни задържа в мача, докато аз играх зле в първите три части", призна словенецът, който в началото успя да вкара само 3 пъти от 19 опита за 3 точки.

Лидерът на Минесота Антъни Едуърдс не успя да да поведе тима си, като завърши с 19 точки и 11 спечелени борби, но и 3 загубени топки.

"Не бяхме добре днес, без енергия. Това е изцяло наша грешка, вероятно бяхме малко изморени", каза той. "Вълците" трябваше да се борят в седем мача срещу Денвър, докато Далас завърши полуфинала срещу Оклахома Сити ден по-рано и победи в шест срещи - 4:2.

Джейдън Макданиелс бе най-резултатен за Минесота с 24 точки, от които 6 тройки. Френският център Рюди Гобер завърши с 12 точки и 7 борби, а Карл-Антъни Таунз - с 16 точки и 7 борби.

Минесота трябва да се съвземе в петък, когато играе втори мач от финала като домакин.

Далас не се предава! Разби Бостън и остави серията жива (ВИДЕО)