2. - Англия
  3. Младежите на Германия биха Англия, халф на Арсенал игра вратар

Младежите на Германия биха Англия, халф на Арсенал игра вратар

Бундестимът се наложи над „трите лъва” с 2:0 у дома над възпитаниците на Стюърт Пиърс, който бе заложил на много нови лица в срещата, едно от който – вратарят Джейсън Стийл, получи червен картон

Младежкият национален отбор на Германия се наложи с 2:0 този на Англия в приятелска среща, играна на стадион „Брита арен” във Висбаден.

И двата отбора заложиха на голяма част от резервните си състезатели, но тези на домакините стояха далеч по-добре на терена.

Логичното се случи в 37-мата минута, когато Константин Раущ откри за Бундестима с удар от далечна дистанция, а влезлият на почивката вратар на Англия Джейсън Стийл фаулира откъсващ се нападател на домакините, за което получи червен картон, а Тошьон реализира точно отсъдената дузпа в 59-ата минута.

Така до края на мача полузащитникът на Арснела Хенри Ланзбъри трябваше да застане под рамките на вратата, тъй наставникът на гостите Стюърт Пиърс вече бе извършил позволените смени.

В другите приятелски мачове на младежко ниво Хърватска се наложи над Словения с 2:1, а Русия би като гост Франция с 1:0.