Локо (Сф) удари Видима с 2:1 в контрола

Писаров бележи, Боян Пейков прави и след това спасява дузпа

Елитният Локомотив (София) постигна победа с 2:1 над новака Видима-Раковски в контролна среща, която е част от лятната подготовка на двата тима. Мартин Камбуров отново се разписа за „железничарите”, новото попълнение Искрен Писаров също вкара, а новият вратар Боян Пейков направи и след това спаси дузпа.

Локомотив започна по-добре срещата и поведе в резултата още в 7-ата минута. Мартин Камбуров си спечели дузпа и самият той я вкара хладнокръвно за 1:0.

След още няколко добри атаки и един неточен удар на Дяков, „железничарите” успяха да вкарат втори гол в 26-ата минута. Димо Атанасов изведе ново попълнение Искрен Писаров в коридор, той надбяга Бранеков и хладнокръвно вкара покрай вратаря за 2:0, като при този резултат завърши и първата част.

В началото на второто полувреме пък Видима получи правото да изпълни дузпа, след като вратарят Пейков събори Стоев в наказателното поле. Стражът на „железничарите” обаче се реваншира на своите съотборници и спаси удара на Анатоли Тодоров от бялата точка.

Само минута по-късно обаче Стоев успя все пак да върне един гол. Той стреля ниско по земята от около 20 метра и вкара топката в долния ляв ъгъл на Пейков, с което оформи и крайния резултат – 2:1 в полза на Локо (Сф).